MEIE LUGU


Loodust ei saa omada, looduses saab olla. Olela loodusmajutus aitab olla ühenduses. Olla ühenduses inimestega enda ümber. Selleks, et ühendus oleks tugev, tuleb leida aega ja võimalusi enese laadimiseks. Lülitada ennast pidevast kommunikasioonist välja, võtta aega enesele ja mõne aja pärast tulla tagasi. Laetuna!   


MIS ON OLELA?

Olela loodusmajad on osaks innovatsioonist puitmajaehituses, kus nimetuse „mustermaja“ (pattern building) all on aastate vältel juurutatud uudset lähenemist modulaarsete konstruktsioonielementide kasutamisele nii väikemajade kui kuni 7-korruseliste puitmoodulhoonete püstitamisele. Mustermaja kontseptsioon aitab oluliselt säästa ehitamisele kuluvat aega ja vähendada materjalikulu ning seeläbi koormata vähem keskkonda.

Ühelt poolt kasutame nii konstruktsiooni- kui viimistlusmaterjalidena väikese süsinikujäljega materjale nagu puit ja kivivill, kuid teisalt integreerime uusimaid tehnoloogilisi lahendusi.

Olela majad on autonoomsed. See tähendab, et majad ei ole ühendatud veevärgi ega kanalisatsiooniga ning mõningal juhul genereeritakse ka tarbitav elekter kohapeal. Samuti on Olela majade paiknemine looduses oma olemuselt ajutine. Majad transporditakse oma kohale tervikuna ning neid saab igal hetkel teisaldada. Seeläbi on ka iga individuaalse maja mõju keskkonnale minimaalne.


Olela majade projekteerimise ja ehitamise juures on keskkonnamõjude vähendamine algusest peale olulisel kohal.


MIKS OLELA?

Tänases maailmas on elamise kiirus meeletu, elame digitaalses maailmas, kuid oleme endiselt analoog-olendid. Meil on rohkem informatsiooni, aga vähem aega ja ruumi seda mõista ning mõtestada. Vahel on vajalik aeglustada ennast valguskiiruselt elamise kiiruseni.

LUMMAVAD PAIGAD – meie loodusmajad on hästi ligipääsetavad kuid varjatud pärlid viibimaks looduses ja loodusega koos igal aastaajal. KÕIK MUGAVUSED – ka sügaval looduses on võimalik pakkuda samu mugavusi, mis mugavas hotellitoas. LOODUSSÕBRALIK – Olela loodusmajad on ehitatud ning hallatud võimalikult väikeste keskkonnamõjudega.


Veel hiljaaegu oli luksuse määratluseks ruum – palju tube, suur aed, naaber kaugel. Nüüd kui argielu toimub järjest enam digitaalses ruumis ja kogu aeg, on selleks määratluseks kujunemas OMA aeg.

Olela pakub sulle võimaluse võtta endale OMA aeg ning kogeda suurimat luksust – loodust enda ümber ja aega enda sees.


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Lisainfo. NÕUSTUN